Půjčovna – krátkodobý pronájem kol

Součástí naší nabídky je i krátkodobý pronájem kol, konkrétně elektrokol a polozávodních speciálů, se kterými se běžný cyklista setká málokdy. Jednoduše si naše kola pronajměte třeba na týden nebo měsíc a zjistíte, jestli vám konkrétní typ vyhovuje. Je libo karbonový rám nebo si snad chcete vyzkoušet celoodpružené kolo v modelech 2020, jejichž cena se blíží magické hranici 100 tisíc? S Ola Kola můžete zažít opravdový požitek z jízdy na nejlepších MTB kolech.

Nebo si chcete vyzkoušet, jak se jezdí na elektrokole. Díky naší nabídce si to můžete vyzkoušet. Dopřejte si ten luxus a vyzkoušejte si pro vás nový typ kola, na kterém jste ještě nejezdili. Pak se můžete rozhodnout, jestli si právě takové kolo chcete pořídit nastálo. A samozřejmě, náklady za pronájem uhradíte z benefitů.

Krátkodobý pronájem horských kol

Ceny pronájmu Víkend Týden Měsíc
Giant XTC Advanced 29 1 3 500 Kč 9 000 Kč 18 000 Kč
Giant Anthem 29 1 3 500 Kč 9 000 Kč 18 000 Kč

Giant XTC Advanced 29 1

Model 2020, velikost rámu L

Nové XTC Advanced 29 je cenově dostupnější varianta závodního XC speciálu XTC Advanced SL 29, která při výrazně nižší ceně nabídne velmi podobné jízdní vlastnosti jako top model. Je to skvělá volba jak pro XC závody a maratony, tak i pro výkonnostní ježdění po vašich oblíbených XC trasách, kdy na řídítkách nemáte připnuté startovní číslo.

Lehký a responzivní
Vysoce efektivní
Perfektně vyladěný

Rám Advanced Composite
Vidlice FOX 32 Float SC Performance, zdvih 100 mm
Shimano Deore XT, převody 1×12
Brzdy Shimano Deore XT
Ráfky Giant XCR-1 29 Composite WheelSystem, karbonové
Pláště Maxxis Rekon Race EXO TR, 29×2.25, bezdušové

Pořizovací cena: 91 999 Kč

Giant XTC Advanced 29 1 2020

Ručně vyráběný karbonový rám Advanced Composite, který ve velikosti M váží pouhých 995 gramů, je navržen pro 100 mm vidlici a jeho ryze závodní geometrie dokonale využívá všech předností 29“ kol, což je především výborná stabilita, snadnější překonávání terénních nástrah, lepší setrvačnost a výborná trakce (projeví se např. v zatáčkách a při brzdění). K závodní geometrii uvedeme ještě pár důležitých čísel – hlavový úhel činí 69,5°, vidlice je tedy více položená, což pomáhá k lepší ovladatelnosti kola zejména ve vyšších rychlostech a v technických pasážích. Sedlový úhel 73,5° zase oceníte v prudkých výjezdech, kdy díky ideální jízdní pozici kolo ochotně pojede nahoru a bude dobře držet stopu. Velmi specifická je samotná konstrukce rámu, tedy skladba jednotlivých karbonových částí při ruční výrobě – liší se podle velikosti rámu, aby se vytvořil optimální poměr tuhosti a hmotnosti se správnou mírou vertikální „poddajnosti“. Tím je docíleno těch nejlepších vlastností pro každou velikost rámu. Výsledkem je kolo, které hravě zvládne i ty nejprudší „stojky“ a zároveň vám dodá jistotu a kontrolu v rychlých pasážích i v technických sekcích.


Giant Anthem 29 1

Model 2020, velikost rámu M

Anthem 29 bude vaším perfektním společníkem nejen při závodech, ale také mimo XC okruhy a maratonské tratě – tedy v situacích, kdy neřešíte umístění nebo výsledný čas, ale chcete si maximálně užít jízdu v terénu.

Skvělé odpružení Maestro
Hliníkový rám ALUXX SL
Karbonové horní vahadlo

Rám ALUXX SL Aluminum
Vidlice RockShox SID Select+, zdvih 100 mm
Shimano Deore XT, převody 1×12
Brzdy Shimano Deore XT, kotouče 180 mm (vpředu), 160 mm (vzadu)
Ráfky Giant XCR-1 29 Composite WheelSystem, karbonové
Pláště Maxxis Rekon Race EXO TR, 29×2.25, bezdušové

Pořizovací cena: 93 999 Kč

Giant Anthem 29 1 2020

Základem kola je hliníkový rám ALUXX SL s moderní XC geometrií. Pro vyšší stabilitu v technicky náročném terénu a ve sjezdech je kolo delší a nižší a má více položenou vidlici (hlavový úhel činí 69°). Naopak ve výjezdech vám pomůže kratší zadní stavba. Nejrůznější terénní nerovnosti si bere na starosti plně aktivní odpružení Maestro, které využívá tlumičů metrického standardu a uchycení trunnion mount, což přináší ještě vyšší citlivost odpružení a lepší útlum. Hodnota zadního zdvihu činí pro XC optimálních 90 mm, vpředu je k dispozici 100 mm. Stejně jako u karbonových modelů řady Anthem 29, i zde najdete jednodílné karbonové horní vahadlo vyrobené technologií Advanced Forged Composite. Všechny tři nabízené modely mají moderní systém řazení 1×12 s širokým rozsahem převodů. Nejvyšší model Anthem 29 1 se pyšní zapletenými koly Giant WheelSystems s karbonovými ráfky, dva nižší modely jsou osazeny hliníkovými koly Giant XCT 29. Shodné pro všechny tři modely jsou Boost pevné osy (rozteč 110 a 148 mm), které zvyšují tuhost výpletů (a tím i celého kola), a také příprava na bezdušový provoz, což přináší lepší jízdní vlastnosti a snižuje riziko defektu.